Skowrońska come Cristiano Ronaldo

« Older   Newer »
  Share  
,Kìkkìna™
» Posted on 19/1/2010, 11:49




image



Gdy Katarzyna Skowrońska-Dolata (26 l.) przechadza się ulicami Pesaro, co chwilę ktoś do niej podchodzi, by się przywitać albo poprosić o autograf. Nasza siatkarka jest w tym włoskim miasteczku prawdziwą gwiazdą. Nic dziwnego, bo to jedna z najlepszych zawodniczek włoskiej ligi.

– Pesaro to najfajniejsze z włoskich miast, w którym grałam – przyznaje Kasia Skowrońska-Dolata. – Położone nad morzem, niewielkie, ludzie są mili. Dzieci często pytają, czy mogą dać mi buzi w policzek, nawet na ulicy...
Gdy przechadzaliśmy się po mieście, Włosi na widok naszej siatkarki uśmiechali się serdecznie. Specjalnie dla nas otwarto nawet... Teatr Rossiniego, nazwany od imienia słynnego kompozytora, który urodził się w Pesaro.

– Po każdym sezonie mam propozycje z różnych lig, myślę o tym, by kiedyś pograć w Japonii, ale na razie jest mi dobrze tutaj. Gdy miałam kontuzję ścięgna Achillesa, klub zapłacił za leczenie, fizjoterapeuta zrezygnował z wakacji, by mnie postawić na nogi, a trener oszczędzał mnie podczas ćwiczeń – opowiada nam Kasia.
Były już trener Scavolini, słynny Ze Roberto, gdy wyjeżdżał z Włoch, koniecznie chciał zabrać Polkę ze sobą do Brazylii. W Pesaro nie wyobrażają sobie jednak, by Skowrońska ich opuściła. Sandro Sardella, prezes klubu, powiedział o naszej siatkarce: – Kasia jest tak ważna dla nas, jak Cristiano Ronaldo dla swojego zespołu.
W klubie dbają o Polkę. Ostatnio miała trochę luzu. Mogła więcej czasu poświęć ukochanemu mężowi Kubie i swojemu kotu oraz nadrobić zaległości w czytaniu.

– Mam mnóstwo książek. Nie wiem, jak kiedyś je przetransportuję do Polski. Uwielbiam Agatę Christie, ostatnio czytałam Dana Browna. Teraz biorę się za „Sto lat samotności" – dodaje ze śmiechem Kasia.

Traduzione: (un pò italianizzata mi sa xD )

Katarzyna Skowronska cammina per le strade di Pesaro, al momento in cui qualcuno si avvicina a lei per dire ciao o per chiedere un autografo. Kasia è una vera star nella città italiana. Non c'è da meravigliarsi, perché una delle migliori atlete del campionato italiano.


- Pesaro è la più cool delle città italiane in cui ho giocato - ammette Kasia. - Situato vicino al mare, a poco, la gente è piacevole. I bambini chiedono spesso se possono darmi un bacio sulla guancia, anche su strada ... Appositamente aperto per noi ... Teatro Rossini, prende il nome dal nome del famoso compositore, nato a Pesaro.

- Dopo ogni stagione ho proposte da campionati diversi, penso che mi piacerebbe giocare in Giappone , ma per ora mi sento bene qui. Quando ho avuto lesioni del tendine di Achille, il club ha pagato per la terapia, la fisioterapista si dimise dalla vacanza mi ha messo in piedi, e mi ha risparmiato un allenatore durante gli allenamenti - dice Kasia.

Scavolini era allenato daò famoso Ze Roberto, quando ha lasciato l'Italia, ero molto triste di questa scelta.. Sandro SARDELLA , presidente del club, ha detto sulla nostra Kasia: - Lei è così importante per noi, come Cristiano Ronaldo per la sua squadra.
Recentemente ha avuto un po 'di fiacca. In grado di dedicare più tempo al suo amato marito a Cuba, e il suo gatto, e recuperare il ritardo sulla lettura.

- Ho un sacco di libri. Non so come sarà la volta del trasporto polacco. I love Agata Christie, letto di recente Dan Brown. Ora, ritengo essere "Cent'anni di solitudine" - Kasia ha aggiunto con una risata.

SPOILER (click to view)
L'ho tradotto al meglio possibile xD


Fonte Articolo


 
Top
0 replies since 19/1/2010, 11:49   60 views
  Share